Rajd Barbórka warto zobaczyć, ten tym bardziej – dla Sportowych Wywiadów Adam Widomski

 

W sobotę 1 grudnia odbędzie się Rajd Barbórka. Tegoroczne emocje będą większe niż zwykle dzięki okrągłemu jubileuszowi – równa pięćdziesiątka. Z prośbą o charakterystykę imprezy „w pigułce” zwróciliśmy się do zastępcy dyrektora Rajdu Barbórka ds. mediów Adama Widomskiego.

- Jak można się było spodziewać najbliższy Rajd Barbórka będzie wyjątkowy ze względu na okrągły jubileusz. Warto go obejrzeć, tę edycję tym bardziej. Na pewno nikt nie będzie żałował. Warszawskiemu wydarzeniu będzie towarzyszyło wyjątkowo dużo atrakcji dla kibiców. Przygotowano wiele niespodzianek o których nie będę mówił, bo słowo „niespodzianka” straciłoby znaczenie. Ale będą.

Na trasie jak zwykle pojawi się plejada gwiazd. Nie zabraknie nikogo z czołówki krajowej, na czele z mistrzem Polski Kajetanem Kajetanowiczem (na zdjęciu), ubiegłorocznym zwycięzcą Kryterium Asów na Karowej. Wśród gości specjalnych Rajdu Barbórka będą między innymi Luca Rossetti, trzykrotny rajdowy mistrz Europy oraz Bryan Bouffier, trzykrotny rajdowy mistrz Polski. W zawodach wystartuje również człowiek, który „spadł z kosmosu” – Felix Baumgartner.

Z okazji 50-lecia Rajdu Barbórka zaproszeni zostali również zwycięzcy dotychczasowych edycji. Najstarszym z nich będzie Lelio Lattari, który wygrał imprezę w 1974 roku. W 1973 i 1974 roku zdobył również tytuł Rajdowego Samochodowego Mistrza Polski.

Ciekawostką tegorocznego Rajdu Barbórka będzie też powrót na OS Cytadela, który zastąpił rywalizację na Żeraniu. Powodem decyzji była przede wszystkim troska o kibiców, którzy dzięki temu będą mieli więcej emocji. To będzie widowiskowy odcinek, dostępny dla szerokiego grona entuzjastów rajdowych emocji – powiedział Widomski.

mak

 

ZOBACZ: 49. RAJD BARBÓRKA – NAJLEPSZE PRZEJAZDY Karowa 2011

 

 

Tags: ,

Recent posts in Rajdy

 
 
 
 
 
 

Wiadomości dnia (Twitter)

  • PRZERWA MODERNIZACYJNA do końca wakacji!
  • Tym, którzy wybierają się na letni wypoczynek życzymy udanej pogody i zregenerowania sił. Pozdrawiamy i zapraszamy po okresie wakacyjnym!
  • Jesteśmy przekonani, że będą Państwo zadowoleni z nowego kształtu rozbudowanej strony
  • LE, elim.: Śląsk Wrocław - Rudar Pljevlja 4:0
  • Żużel, DPŚ: Australia awansowała z barażu do finału w Pradze (Australia, Czechy, Dania, Polska)
 
 

Okiem Dyzia

 
 

Ekstraklasa piłkarska

 
 

Rotacja wsteczna

 
 

Ważne daty

Brak wydarzeń
 
 
 
Top