Do mistrzostw Europy w rajdach przygodowych jeszcze miesiąc…

 

Organizatorzy mistrzostw Europy w rajdach przygodowych (AREC) 2013 składają serdeczne życzenia wesołych Świąt Bożego Narodzenia. Najbliższe dni będą pełne postanowień noworocznych. Jedno z nich może dotyczyć startu w największej zimowej imprezie rajdowej jaką stworzył Team 360 Stopni. Zaplanowana została w dniach 23-27 stycznia 2013. Areną zmagań będzie Beskid Niski, a przede wszystkim rejon powiatu gorlickiego.

 

Już za miesiąc na starcie staną czteroosobowe zespoły, które zmierzą się z trasą liczącą pół tysiąca kilometrów. Pokonają je o własnych siłach, choć będzie jeden wyjątek. A w zasadzie dwa na każdy zespół. Tymi wyjątkami będą konie rasy huculskiej, bo to na nich odbędzie się ostatni etap czempionatu. Oprócz jazdy konnej, zawodnicy pokonają trasę zmieniając dyscypliny takie jak: kolarstwo górskie, bieg/trekking, narciarstwo biegowe, biegi na orientację, rakiety śnieżne, zadania wysokościowe i logiczne.

 

500 kilometrów to poważna sprawa i nie każdy odważy się na tak wielkie wyzwanie. Dlatego organizatorzy przygotowują również krótszy odcinek podczas równolegle rozgrywanego Rajdu Zimowego 360 Stopni – 160 kilometrów. Tutaj zgłosiło się już 13 drużyn, a będzie jeszcze więcej. Niedawno zapisał się również pierwszy zespół z Gorlic pod wiele mówiącą nazwą EPO Wieprze (Bartosz Malawski, Tomasz Barszcz). Na mistrzostwa Europy zgłosiło się dotychczas dziewięć ekip, ale to jeszcze nie koniec. Lista wciąż jest otwarta. W sumie na liście startowej są reprezentanci ośmiu krajów.

 

Rajdy przygodowe (z ang. adventure racing) to dyscyplina, w której ludzkie ciało i umysł są poddawane najtrudniejszej próbie. Przy tak długotrwałym wysiłku walka z własnymi słabościami stanowi klucz do sukcesu. Ta dyscyplina to nie tylko sport. To świetna okazja zaprezentowania turystycznych walorów naszego kraju. Trasa będzie przebiegać przez najciekawsze i najbardziej malownicze zakątki tego wciąż mało znanego – nawet w Polsce – regionu.

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej zawodów:

 

Współorganizatorzy:

Powiat gorlicki, miasto Gorlice, miasto Biecz, gmina Uście Gorlickie

 

Zawody wspierają:

Timex, Rekwar, Dacia, Salomon, BDC Bike, Compass

 

 

Tags: ,

Recent posts in Biegi

 
 
 
 
 
 

Wiadomości dnia (Twitter)

  • PRZERWA MODERNIZACYJNA do końca wakacji!
  • Tym, którzy wybierają się na letni wypoczynek życzymy udanej pogody i zregenerowania sił. Pozdrawiamy i zapraszamy po okresie wakacyjnym!
  • Jesteśmy przekonani, że będą Państwo zadowoleni z nowego kształtu rozbudowanej strony
  • LE, elim.: Śląsk Wrocław - Rudar Pljevlja 4:0
  • Żużel, DPŚ: Australia awansowała z barażu do finału w Pradze (Australia, Czechy, Dania, Polska)
 
 

Okiem Dyzia

 
 

Ekstraklasa piłkarska

 
 

Rotacja wsteczna

 
 

Ważne daty

Brak wydarzeń
 
 
 
Top