Kusznierewicz: Nie kończę ze sportem, mam swoje projekty, chcę też pomagać dzieciom

 

Mateusz Kusznierewicz, mistrz olimpijski z Atlanty, postanowił zakończyć ten etap kariery, ale na każdym kroku podkreśla: „Z żeglarstwem się nie rozstaję! Chcę przenieść się na większe łodzie, chcę zbudować zespół, który będzie przynosił Polsce chlubę”. Nie pozostaje nam nic innego jak trzymać go za słowo.

O ile na owoce pierwszej deklaracji musimy jeszcze poczekać, tak w drugiej kwestii zaczęło się już dziać. Kusznierewicz założył fundację Navigare, która pomaga dzieciom będącym w trudnej sytuacji. Pozyskiwane przez niego środki pochodzą między innymi z aukcji. Jedna z nich właśnie trwa. Zakończy się  13 grudnia.

(AUKCJA ZAKOŃCZONA – dop. redakcji z dn. 13 grudnia)

Fant, który można wylicytować, jest nie lada gratką dla sympatyków futbolu. To pamiątkowa piłka przekazana Fundacji Navigare przez Hotel Gdańsk, na której złożyli podpisy reprezentanci Hiszpanii: Xavi Hernandez, Juanfran, Xabi Alonso, Álvaro Negredo, Pedro Rodriguez, Fernando Torres, Juan Manuel Mata, Santi Cazorla, Javi Martinez, Jesus Navas, Sergio Ramos, Jordi Alba, Alvaro Arbeloa.

Tego, że Hiszpanom udało się po raz pierwszy w historii obronić tytuł mistrzów Europy oraz wywalczyć mistrzostwo świata, nie trzeba nikomu przypominać.

Dochód z aukcji piłki zasili konto akcji Spełniamy Marzenia, której celem jest organizacja rejsów po Zatoce Gdańskiej dla dzieci i młodzieży w trudnej sytuacji, z wybranych domów dziecka i ośrodków wychowawczych.

„Te rejsy mają być lekcją pozytywnego myślenia i pewności siebie. Chcemy, aby ich uczestnicy nabrali wiatru w żagle, nie bali się marzyć, uwierzyli we własne możliwości” – mówi Mateusz Kusznierewicz.

Osoba, która wylicytuje oficjalną piłkę Euro 2012 podpisaną przez Hiszpanów zostanie jednocześnie fundatorem rejsu dla podopiecznych fundacji Kusznierewicza.

Szczegóły dotyczące akcji Spełniamy Marzenia

 

 

Tags: , ,

Recent posts in Sporty wodne

 
 
 
 
 
 

Wiadomości dnia (Twitter)

  • PRZERWA MODERNIZACYJNA do końca wakacji!
  • Tym, którzy wybierają się na letni wypoczynek życzymy udanej pogody i zregenerowania sił. Pozdrawiamy i zapraszamy po okresie wakacyjnym!
  • Jesteśmy przekonani, że będą Państwo zadowoleni z nowego kształtu rozbudowanej strony
  • LE, elim.: Śląsk Wrocław - Rudar Pljevlja 4:0
  • Żużel, DPŚ: Australia awansowała z barażu do finału w Pradze (Australia, Czechy, Dania, Polska)
 
 

Okiem Dyzia

 
 

Ekstraklasa piłkarska

 
 

Rotacja wsteczna

 
 

Ważne daty

Brak wydarzeń
 
 
 
Top