Podolski, Błaszczykowski, Piszczek? – mało prawdopodobne. A szkoda!

 

Pojawiają się informacje, iż Lukasem Podolskim interesuje się Dortmund (na zdjęciu Podolski w towarzystwie Roberta Lewandowskiego i Sławomira Peszki). Nośny news jako pierwszy podał brytyjski tabloid, któremu niekoniecznie należy wierzyć, choć ten sam The Sun zakomunikował, również jako pierwszy, że Mourinho podpisał kontrakt z Chelsea. Niedługo później mieliśmy tego potwierdzenie, więc teoretycznie moglibyśmy założyć, że coś może być na rzeczy. Jednak raczej nie w tym wypadku. To bardzo mało prawdopodobne.

Przejście urodzonego w Gliwicach „Poldiego” do Dortmundu w tym oknie transferowym brzmi irracjonalnie. Piłkarz rok temu trafił do Arsenalu za blisko 20 mln euro i nie zawiódł. Zdobył 16 bramek. Często podkreśla, że w nowym miejscu czuje się dobrze, a Arsenal zamierza się wzmacniać. Ma 70 mln funtów (!) do wydania.

Dodatkowo gol Podolskiego w meczu z Montpellier został uznany przez kibiców Arsenalu za gola sezonu (fot. po prawej – kliknij by powiększyć). Jest zatem ulubieńcem londyńskiej publiczności, która z pewnością nie życzy sobie, by ją opuszczał. Zobacz „gola sezonu” Lukasa Podolskiego

Dortmund jest świadomy, że Podolski to doskonały „zmiennik” Roberta Lewandowskiego. To ofensywny pomocnik będący w sile wieku (4 czerwca skończy 28 lat) - jest o 4 miesiące młodszy od Cristiano Ronaldo. Zna Bundesligę od podszewki. Tam się wychował, a w FC Koeln i Bayernie Monachium spędził łącznie 9 lat. Co do jego umiejętności strzeleckich nikt nie ma żadnych wątpliwości i wszyscy wiedzą, że stać go na bardzo wiele.

Popularność Borussii w Polsce, z marketingowego punktu widzenia, również ma znaczenie. Podolski miałby w składzie Dortmundu „rodaków”, a przynajmniej Jakuba Błaszczykowskiego, który przedłużył kontrakt z Dortmundem do 2018 roku. Co stanie się z Łukaszem Piszczkiem – nie wiadomo. Słyszeliśmy, że interesuje się nim właśnie Arsenal, potem, że Juventus Turyn. Trudno wyrokować. Faktem jest, że trio Podolski – Błaszczykowski – Piszczek brzmiałoby równie sympatycznie. Polscy kibice z pewnością ucieszyliby się z takiego rozwiązania, bo „Poldi” jest prawie jak swój. Szanse na to są jednak bardzo znikome. Bardzo.

I wreszcie czy Lukas Podolski jest osobą, której Polska jest bliska? – pytanie to zawsze można zadać i jest zasadne. Tomasz Kłos twierdzi, zresztą nie tylko on, że „blisko” mu do Polski, więc dlaczego temu nie wierzyć. Ale jeśli to nie przekonuje wówczas skorzystajmy z kolejnej wskazówki:

oficjalna strona Miroslawa Klose,

 

 

 

 

 

 

oficjalna strona Lukasa Podolskiego.

 

Wciąż przypomina się historia młodego chłopaka urodzonego w Gliwicach, zabranego przez emigrujących rodziców do Niemiec. Chciał grać w reprezentacji Polski, rodzice wydzwaniali do PZPN, gdzie tylko się dało, błagając wręcz o zainteresowanie świetnie zapowiadającym się synem. Niestety.

Podczas mistrzostw Europy w 2008 roku przegraliśmy mecz grupowy z Niemcami 0:2. Pogrążyli nas. Oba trafienia Łukasza – nawet nie podnosi rąk do góry, nie cieszy się, choć przecież strzelił dwa piękne gole… „samobóje”.

 

 

Sportowe Wywiady

 

Tags: , , , , , , , , , , , , ,

Recent posts in Piłka nożna

 
 
 
 
 
 

Wiadomości dnia (Twitter)

  • PRZERWA MODERNIZACYJNA do końca wakacji!
  • Tym, którzy wybierają się na letni wypoczynek życzymy udanej pogody i zregenerowania sił. Pozdrawiamy i zapraszamy po okresie wakacyjnym!
  • Jesteśmy przekonani, że będą Państwo zadowoleni z nowego kształtu rozbudowanej strony
  • LE, elim.: Śląsk Wrocław - Rudar Pljevlja 4:0
  • Żużel, DPŚ: Australia awansowała z barażu do finału w Pradze (Australia, Czechy, Dania, Polska)
 
 

Okiem Dyzia

 
 

Ekstraklasa piłkarska

 
 

Rotacja wsteczna

 
 

Ważne daty

Brak wydarzeń
 
 
 
Top