Spadochronowe MŚ w Dubaju – dwa medale w zasięgu

 

Walczymy o podium – deklarują reprezentantki Polski uczestniczące w Spadochronowych Mistrzostwach Świata w Dubaju. Zawody są już na półmetku. Rozpoczęły się 28 listopada i potrwają do 9 grudnia. Do Zjednoczonych Emiratów Arabskich przybyły drużyny z 58 krajów. Polska reprezentacja składa się z 14 zawodniczek i zawodników.

Nasze nadzieje medalowe skupiają się głównie na mającym duże doświadczenie zespole kobiecym walczącym w konkurencji grupowej celności lądowania. Ubiegłoroczne medalistki mistrzostw Europy zajmują po sześciu kolejkach skoków grupowych 4. miejsce z niewielką stratą do Białorusi.

Agnieszka Wiesner (na zdjęciu w środku): – Jesteśmy tu z nastawieniem na medal. Obsada w naszej konkurencji jest w tym roku mocna. Zazwyczaj o podium walczy nie więcej niż 10 zespołów, tymczasem do Dubaju przybyło 13 reprezentacji. Nasza rywalizacja rozgrywana jest w dwóch lokalizacjach, co jest dość niespotykane. Jedną z nich jest plaża, a drugą okolice portu Marina, gdzie znajduje się stałe lądowisko, do którego jesteśmy przyzwyczajone. Jest bardzo miła atmosfera. Jesteśmy skupione na wyniku i walczymy o podium.

 

 

Dobrze spisuje się również Rafał Filus, który w konkurencji celności lądowania juniorów zajmuje 4. miejsce z wynikiem 0,04 m po pięciu skokach. Postawa zawodnika klubu WKS Skrzydło nie jest zaskoczeniem. Filus pokazał dobrą dyspozycję już podczas ostatnich zawodów Pucharu Świata.

 

 

Skład polskiej reprezentacji w konkurencjach klasycznych:

Celność lądowania i akrobacja: Bielecka Bogna, Sadowny – Naumienia Monika, Wesołowska Ewa, Paczek – Krawczak Irena, Wiesner Agnieszka, Lamentowicz Maciej, Zgierski Rafał, Augustyniak Piotr, Błażewicz Piotr, Rapita Tomasz, Kut Piotr, Filus Rafał

Canopy Piloting: Dratwa Sebastian, Machowicz Maciej

 

 

 

Tags: , ,

Recent posts in Lotnictwo

 
 
 
 
 
 

Wiadomości dnia (Twitter)

  • PRZERWA MODERNIZACYJNA do końca wakacji!
  • Tym, którzy wybierają się na letni wypoczynek życzymy udanej pogody i zregenerowania sił. Pozdrawiamy i zapraszamy po okresie wakacyjnym!
  • Jesteśmy przekonani, że będą Państwo zadowoleni z nowego kształtu rozbudowanej strony
  • LE, elim.: Śląsk Wrocław - Rudar Pljevlja 4:0
  • Żużel, DPŚ: Australia awansowała z barażu do finału w Pradze (Australia, Czechy, Dania, Polska)
 
 

Okiem Dyzia

 
 

Ekstraklasa piłkarska

 
 

Rotacja wsteczna

 
 

Ważne daty

Brak wydarzeń
 
 
 
Top