Wach nie dokonał „niemożliwego” w walce z Kliczką

Sędziowie nie mieli dylematu. Werdykt brzmiał: 120-107, 120-107, 119-108 na korzyść Ukraińca. Mariusz Wach przegrał na punkty z Władimirem Kliczko w pojedynku o mistrzostwo świata w Hamburskiej hali O2. Przetrwał 12 rund. Niewielu udała się ta sztuka, ale czy jest to powód do radości? I tak i nie.

Szanse były znikome. Mimo to podczas pojedynku był moment w którym faworyt po ciosach Polaka poważnie zachwiał się na nogach. Zdołał przetrwać. Trudne chwile przeżywał również Wach, ale i on uniknął zakończenia walki przed czasem. Werdykt sprawiedliwy. Pewne zwycięstwo Kliczki podobnie jak pewne jest to, że Polak pokazał serce do walki.

fot. East News

Sprawdziło się tym samym wszystko, co powiedział nam przed walką Piotr Onami, dziennikarz i komentator Eurosportu. Szkoda, że się nie mylił:

 - Szanse Mariusza Wacha na zwycięstwo oceniam na 30%. Jest wyższy, ma równie mocny cios, co Kliczko i wydaje się, że pod okiem trenera Juana De Leona jest zdecydowanie bardziej pewny siebie. Poprawił umiejętności czysto bokserskie. Wierzy, że zdoła mile nas zaskoczyć. Trudno powiedzieć, jaka taktyka jest najlepsza w walce z przeciwnikiem, bo ciężko przewidzieć w jakiej kondycji psychicznej jest Władimir. Od śmierci jego trenera, Emanuela Stewarda, minęło ledwie kilkanaście dni. Wiele będzie więc zależeć od tego, czy Kliczko zaatakuje od pierwszych minut i zdecyduje się na jak najszybsze zakończenie pojedynku. Ewentualne zwycięstwo zadedykuje z pewnością wspomnianemu trenerowi i przyjacielowi. Ale to może się okazać dla niego zgubne. Jeśli tak zrobi, szanse Mariusza zdecydowanie wzrosną, bo warto podkreślić, że Władimir jest znacznie mniej odporny na ciosy w szczękę niż jego starszy brat, Witalij. Kontry Wacha mogą okazać się zabójcze. Nie da się jednak ukryć, że zdecydowanym faworytem tego pojedynku jest Kliczko.

Liczę - dodał Onami - że Polak zaprezentuje się znacznie lepiej niż inni rodacy – Albert Sosnowski i Tomasz Adamek, którzy w swoich walkach o mistrzostwo świata przegrywali przed czasem. Wprawdzie był to Witalij, ale stawką pojedynku było to samo – pas mistrza świata.

Nic dodać, nic ująć. Zgodnie z przypuszczeniami Kliczko zadedykował zwycięstwo z Mariuszem Wachem swojemu zmarłemu przed kilkunastoma dniami trenerowi.  Czekamy na kolejne emocje. Kto następny?

mac

 

Tags: , , , ,

Recent posts in Boks

 
 
 
 
 
 

Wiadomości dnia (Twitter)

  • PRZERWA MODERNIZACYJNA do końca wakacji!
  • Tym, którzy wybierają się na letni wypoczynek życzymy udanej pogody i zregenerowania sił. Pozdrawiamy i zapraszamy po okresie wakacyjnym!
  • Jesteśmy przekonani, że będą Państwo zadowoleni z nowego kształtu rozbudowanej strony
  • LE, elim.: Śląsk Wrocław - Rudar Pljevlja 4:0
  • Żużel, DPŚ: Australia awansowała z barażu do finału w Pradze (Australia, Czechy, Dania, Polska)
 
 

Okiem Dyzia

 
 

Ekstraklasa piłkarska

 
 

Rotacja wsteczna

 
 

Ważne daty

Brak wydarzeń
 
 
 
Top