Okiem Dyzia: Czy przybędzie kolejne polskie nazwisko?

 

fot. Sportowe Wywiady

Na liście zwycięzców konkursów o Puchar Świata widnieją cztery nazwiska polskich skoczków narciarskich. Dwa z zamierzchłych czasów tej rywalizacji, z pierwszej edycji, gdy wygrywali Piotr Fijas i Stanisław Bobak. Trzecim był oczywiście Adam Małysz, wicelider rankingu wszechczasów, a czwartym Kamil Stoch. Czy w rozpoczynającym się sezonie przybędzie piąte polskie nazwisko? Jeśli tak, to głównym kandydatem jest Maciej Kot, choć pamiętać trzeba, że zimowe konkursy to jednak nie to samo co letniego Grand Prix. W każdym na wieży staną wszyscy najlepsi, bo to przecież sezon mistrzostw świata i przedolimpijski.

Nie bardzo chce mi się wierzyć, że Anders Bardal będzie w stanie obronić zwycięstwo z poprzedniego sezonu. Stawiam na jednego z Austriaków lub Niemca Richarda Freitaga. On naprawdę może stać się następcą Martina Schmitta lub Svena Hannawalda. A może Simon Ammann po raz pierwszy zechce zdobyć wielką Kryształową Kulę.

Sportowe Wywiady

fot. Sportowe Wywiady

Nie przypuszczam bowiem, by jak w poprzednim sezonie wybierał tylko niektóre starty. Z gry wypadli Finowie, sporą niewiadomą są Słoweńcy. Robert Kranjec zapowiada, że to jego przedostatni sezon, a młodzi ponoć okrzepli.

Drużynowo Austriacy nie powinni mieć kłopotów z obroną pozycji w Pucharze Narodów i w mistrzostwach świata. A kto za nimi? Może Niemcy, może Norwegowie, może Słoweńcy, ale nie można wykluczyć podopiecznych Łukasza Kruczka. Miejsce w szóstce każdego konkursu musi być obowiązkowe, a każda lokata na podium, zwłaszcza w mistrzostwach świata, będzie podziękowaniem za warunki jakie stworzono skoczkom w przygotowaniach.

 

Tags: , , , ,

Recent posts in Blog Bogdana Chruścickiego

 
 
 
 
 
 

Wiadomości dnia (Twitter)

  • PRZERWA MODERNIZACYJNA do końca wakacji!
  • Tym, którzy wybierają się na letni wypoczynek życzymy udanej pogody i zregenerowania sił. Pozdrawiamy i zapraszamy po okresie wakacyjnym!
  • Jesteśmy przekonani, że będą Państwo zadowoleni z nowego kształtu rozbudowanej strony
  • LE, elim.: Śląsk Wrocław - Rudar Pljevlja 4:0
  • Żużel, DPŚ: Australia awansowała z barażu do finału w Pradze (Australia, Czechy, Dania, Polska)
 
 

Okiem Dyzia

 
 

Ekstraklasa piłkarska

 
 

Rotacja wsteczna

 
 

Ważne daty

Brak wydarzeń
 
 
 
Top