Sukces Janowicza dla Sportowych Wywiadów komentują eksperci Eurosportu

 

fot. East News

fot. East News

Jerzy Janowicz wygrał z Andym Murrayem w 1/8 finału turnieju serii mistrzowskiej w Paryżu. To największy sukces w karierze 21-letniego Polaka. Janowicz przegrał pierwszego seta, a w drugim obronił meczbola i tryumfował w tie-breaku. W ostatniej części tenisista z Łodzi wygrał 6:2. Murray jest trzeci w rankingu, o 66 miejsc wyżej od Janowicza. Szkot to mistrz olimpijski z Londynu i zwycięzca US Open.

 

Postępy Janowicza i mecz z Murrayem oceniają komentatorzy Eurosportu. Witold Domański:

„W tym roku Janowicz wreszcie zrobił duży krok do przodu. W poprzednich sezonach parę razy był blisko sukcesu, ale kończyło się na niczym. Jednak w końcu zaimponował formą, której przebłyski miał już wcześniej. Był w trzeciej rundzie Wimbledonu, w ćwierćfinale turnieju w Moskwie, pokonał kilku wyżej notowanych przeciwników. W pewnym momencie przeskoczył w rankingu Łukasza Kubota i był najwyżej notowanym Polakiem. Na początku sezonu był 221. w rankingu. Przed turniejem w hali Bercy był 69., więc wykonał ogromny skok. Mecz z Murrayem pokazał, że jeśli Janowicz ma swój dzień, stać go na wiele. To jego pierwsze w karierze zwycięstwo z zawodnikiem z czołowej ’10′ rankingu. Z Murrayem, nawet jeśli Szkot jest w słabszej formie, nigdy nie jest łatwo wygrać.”

 

Michał Lewandowski:

„Dla Janowicza był to mecz prawdy. Zastanawiałem się czy Polak wytrzyma to ogromne wyzwanie psychicznie, jak zniesie stres związany z grą na korcie centralnym w turnieju Masters z rywalem z wielkiej czwórki. Okazało się, że Janowicz zdał egzamin celująco. Sprawdził się w boju i dokonał nie lada sztuki. Pokazał się z najlepszej strony. Murray wcale nie zagrał najgorzej i Polak musiał wywalczyć sobie ten tryumf. Po rozczarowującej porażce w pierwszej rundzie US Open Janowicz zrehabilitował się i pokazał swój potencjał. Murray popełniał błędy, ale na pewno nie odpuścił tego meczu. W ostatnim secie denerwował się, bo był zły, że nie wygrał w dwóch częściach. Widział, że meczu mu się wymyka i nerwy zaczęły go zjadać. Z kolei Janowicz imponował grą w defensywie, świetnie biegał, pokazał duży kunszt przy skrótach. Wygrał w dobrym stylu i sprawił niespodziankę. Pod nieobecność Federera i Nadala oraz po porażce Djokovicia, Murray był typowany do wygrania całego turnieju.”

 

 

Tags: , ,

Recent posts in Wiadomości

 
 
 
 
 
 

Wiadomości dnia (Twitter)

  • PRZERWA MODERNIZACYJNA do końca wakacji!
  • Tym, którzy wybierają się na letni wypoczynek życzymy udanej pogody i zregenerowania sił. Pozdrawiamy i zapraszamy po okresie wakacyjnym!
  • Jesteśmy przekonani, że będą Państwo zadowoleni z nowego kształtu rozbudowanej strony
  • LE, elim.: Śląsk Wrocław - Rudar Pljevlja 4:0
  • Żużel, DPŚ: Australia awansowała z barażu do finału w Pradze (Australia, Czechy, Dania, Polska)
 
 

Okiem Dyzia

 
 

Ekstraklasa piłkarska

 
 

Rotacja wsteczna

 
 

Ważne daty

Brak wydarzeń
 
 
 
Top