Chciałabym trenować polskie skoczkinie narciarskie – Anja Tepeš

 

Fot. Facebook

Słowenka Anja Tepeš wierzy, że Polska może mieć mocną reprezentację w skokach narciarskich kobiet. Córka wicemistrza olimpijskiego Mirana Tepeša i siostra skoczka Jurija, powiedziała w wywiadzie, że marzy o złotym medalu olimpijskim w Soczi oraz… o poprowadzeniu naszej kadry skoczkiń narciarskich.

 

Czemu upodobałaś sobie akurat tę dyscyplinę?

Anja Tepeš: Mój pierwszy kontakt ze skokami narciarskimi nastąpił, kiedy miałam zaledwie kilka miesięcy. Mama zabrała mnie na konkurs do Planicy, aby podziwiać skoki mojego taty. Oczywiście tego nie pamiętam. Moja historia ze skokami zaczęła się, gdy Jurij miał 6 lat i zdecydował się uprawiać ten sportu. Ja miałam wówczas 4 lata, chciałam pójść w ślady brata i zaczęłam skakać.

Jesteś zadowolona z obecnego sezonu? Starty sprostały oczekiwaniom?

- Jest o wiele lepszy niż poprzedni, ale nie tak dobry jak tego oczekiwałam. Mam sporo problemów ze zdrowiem i z racji tego nie mam tyle mocy ile powinnam. Jest to widoczne w jakości moich skoków.

Czy w tym roku chciałabyś udowodnić coś szczególnego?

- Moim głównym celem jest wywalczenie kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Sobie chciałabym udowodnić, że mogę rywalizować i gościć w grupie najlepszych zawodniczek Pucharu Świata.

Czym interesujesz się poza sportem? Chodzi mi o coś więcej niż można to wyczytać na stronie FIS-u.

- Z pewnością muzyka jest częścią mojego życia, towarzyszy mi praktycznie cały czas – gdy trenuję, podróżuję oraz w wolnym czasie. Jeśli chodzi o zespoły, to na pewno Coldplay, Green Day, Nirvana, Queen i jeszcze kilka innych. Kolejną moją pasją jest fotografia i sztuka.

Czy Słoweński Związek Narciarski kładzie mocny nacisk na skoki kobiet, czy faworyzuje jedynie męską reprezentację?

- Muszę przyznać, że sytuacja dla nas, z perspektywy krajowego związku, jest z roku na rok coraz lepsza, co nas bardzo cieszy.

Posiadasz sportowego idola?

- Oczywiście, mam ich sporo. Po pierwsze, z oczywistych racji, mój brat, od którego zawsze się wiele uczę. Simon Ammann i jego cztery złote medale. Jewgienij Pluszczenko, bo zawsze był bardzo dobry. Shaun White, ponieważ udowadniał, że można żyć sportem nawet po zakończeniu kariery.

Jakie jest twoje największe marzenie?

- Moim największym marzeniem jest wywalczenie tytułu pierwszej mistrzyni olimpijskiej w historii skoków narciarskich kobiety. A wtedy wyruszyłabym do Polski, gdzie trenowałabym polskie dziewczyny, które także zdobywałyby medale. Poza sportem, chciałabym ukończyć uniwersytet oraz znaleźć chłopaka/męża i stworzyć rodzinę.

 

Rozmawiał Piotr Walkowiak

 

 

Tags: , , ,

Recent posts in Skoki narciarskie

 
 
 
 
 
 

Wiadomości dnia (Twitter)

  • PRZERWA MODERNIZACYJNA do końca wakacji!
  • Tym, którzy wybierają się na letni wypoczynek życzymy udanej pogody i zregenerowania sił. Pozdrawiamy i zapraszamy po okresie wakacyjnym!
  • Jesteśmy przekonani, że będą Państwo zadowoleni z nowego kształtu rozbudowanej strony
  • LE, elim.: Śląsk Wrocław - Rudar Pljevlja 4:0
  • Żużel, DPŚ: Australia awansowała z barażu do finału w Pradze (Australia, Czechy, Dania, Polska)
 
 

Okiem Dyzia

 
 

Ekstraklasa piłkarska

 
 

Rotacja wsteczna

 
 

Ważne daty

Brak wydarzeń
 
 
 
Top