Ekstraklasa piłkarska, 18. kolejka: Naj, naj – Tomasz Lipiński (Canal+)

 

Fot. East News

Po 18. kolejce już nic w tej rundzie się nie zmieni. Nie myślę o mistrzostwie ani też o spadku, choć akurat w tym drugim temacie nie trzeba być wielkim prorokiem. Myślę o rankingach. Na koniec każdej rundy ku uciesze wszystkich tworzy się rankingi najładniejszych bramek, najefektowniejszych interwencji bramkarskich i największych kiksów. Właśnie 18. kolejka dostarczyła materiału na obsadę pierwszych miejsc w każdej z tych kategorii. Powtórzę, przyjmuję zakłady, że już nic się nie zmieni.

Zacznę od gola. Bezkonkurencyjny będzie w tej rundzie Przemysław Kaźmierczak.Dało się zauważyć w Chorzowie, że kiedyś liznął piłki podawanej na portugalskiej tacy. Początku jego akcji nie powstydziłby się Zinedine Zidane, a samego strzału? No, kto? Niech będzie, że Roberto Carlos.

Fot. archiwum własne Tomasza Lipińskiego

Teraz bramkarz. Nie miałaby Legia dwóch punktów przewagi nad Lechem, gdyby w 90 minucie nie pofrunął jak Batman i Superman w jednym Dusan Kuciak. Strzał Marko Cetkovicia mógłby nawet nieśmiało konkurować z tym, co zrobił Kaźmierczak, ale pomocnik z Czarnogóry trafił na lepszego od siebie. Na marginesie: dzień później, setki kilometrów od Bielska-Białej, 90 minuta okazała się błogosławiona dla innego legijnego bramkarza.

I jeszcze o najsilniej obsadzonej konkurencji. Po niedzielnych wydarzeniach w Zabrzu Prejuce Nakoulma (na zdjęciu) wydawał się bezkonkurencyjny na wieki. Mógł śmiało wyciągnąć rękę do Davida Beckhama lub Johna Terry’ego, którzy w równie komiczny sposób spartolili karne na Euro 2004 i w finale Ligi Mistrzów. Jednak sława kiksu napastnika Górnika nie przetrwała wieków, lecz tylko jeden skromny dzień. Bo większym wyczynem było nie trafić w piłkę i do pustej bramki jak Kamil Kuzera. Zresztą trudno sobie wyobrazić paskudniejszy pierwszy kwadrans od tego, który zaliczyła Korona w Gdańsku: 99-procentowy samobój Pavola Stano, kiks Kuzery i jeszcze czerwona kartka dla niego. Dziw brał, że kielczanie pozostali w grze do końca.

Na koniec jeszcze od siebie podsunę kategorię: największy paradoks. Ciągle nie wierzę, że napastnik tak prosty w obsłudze i wyszkoleniu jak Tomas Docekal w dwóch meczach zdobył trzy bramki. W związku z tym wnioski o naszej Ekstraklasie nasuwają się oczywiste.

 

Tomasz Lipiński

Canal+

 

Poprzednia kolejka

 

 

Tags: , , , , , , , , , , , ,

Recent posts in Piłka nożna

 
 
 
 
 
 

Wiadomości dnia (Twitter)

  • PRZERWA MODERNIZACYJNA do końca wakacji!
  • Tym, którzy wybierają się na letni wypoczynek życzymy udanej pogody i zregenerowania sił. Pozdrawiamy i zapraszamy po okresie wakacyjnym!
  • Jesteśmy przekonani, że będą Państwo zadowoleni z nowego kształtu rozbudowanej strony
  • LE, elim.: Śląsk Wrocław - Rudar Pljevlja 4:0
  • Żużel, DPŚ: Australia awansowała z barażu do finału w Pradze (Australia, Czechy, Dania, Polska)
 
 

Okiem Dyzia

 
 

Ekstraklasa piłkarska

 
 

Rotacja wsteczna

 
 

Ważne daty

Brak wydarzeń
 
 
 
Top