Łyżwiarstwo szybkie, PŚ: Niedźwiedzki znów 4. na 1500 m

 

Kolejne 4. miejsce Konrada Niedźwiedzkiego na 1500 m i rek. życiowy Jana Szymańskiego na 5000 m – to najważniejsze wydarzenia drugiej rundy Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim. W Kołomnie, na pd.-wsch. od Moskwy, rywalizowano wyłącznie na dystansach średnich i długich oraz w biegu ze startu wspólnego.

 

Na największą pochwałę zasługuje Konrad Niedźwiedzki, który – podobnie jak tydzień wcześniej w Heerenveen – zajął 4. miejsce w wyścigu na 1500 m. Polak był ostatnim wśród panczenistów, którzy „złamali” granicę 1:46.00, a miejsce na podium przegrał z Amerykaninem Brianem Hansenem zaledwie o 0.05 sek. Zbigniew Bródka miał 7. czas, a Jan Szymański – 14. W klasyfikacji łącznej Niedźwiedzki jest 4., ale ma tylko 5 pkt. przewagi nad Hansenem; do trzeciego Koena Verweija z Holandii traci 8 pkt.; liderem jest inny holenderski panczenista Maurice Vriend, który po zwycięstwie w Heerenveen, w Kołomnie zajął 6. miejsce. Bródka jest ósmy, a Szymański – 12.

Na dystansie 5000 m w grupie A Polskę reprezentował tylko Jan Szymański i wynikiem 6:27.02 o 0,83 sek. poprawił rekord życiowy. Dało mu to jednak ostatnie, 16. miejsce w grupie. Wygrał Holender Sven Kramer (6:10.62), który z kompletem zwycięstw prowadzi w klasyfikacji łącznej; Szymański jest na 19. miejscu (33 pkt.); startujący w gr. B Roland Cieślak i Sebastian Druszkiewicz na razie bez punktów.

W przeciwieństwie do zawodów w Hereenveen, w Kołomnie mieliśmy już nie jedną, a trzy Polki w grupie A na 1500 m; na 3000 m przed tygodniem nie było w grupie A żadnej polskiej panczenistki; tym razem dwie – Katarzyna Bachleda-Curuś właśnie na tym dystansie wypadła najlepiej, zajmując 10. miejsce (4:08.34); Natalia Czerwonka była o cztery lokaty niżej (4:10.76), a wygrała blisko… 41-letnia Claudia Pechstein z Niemiec (4:02.31). W klasyfikacji PŚ prowadzi inna Niemka, Stephanie Beckert. Bachleda-Curuś z dorobkiem 52 pkt. zajmuje 10. miejsce; Czerwonka jest 18. (33 pkt.), a Złotkowska 31. – 9 pkt.

Na 1500 m również najlepiej wypadła Bachleda-Curuś, ale w tym wypadku była to 13. lokata (1:58.56), Natalia Czerwonka zajęła 16. miejsce (1:58.73), a Luiza Złotkowska była 19. (1:59.10). Wygrała Marrit Leenstra z Holandii, która objęła prowadzenie w klasyfikacji łącznej; Czerwonka i Bachleda-Curuś mają po 33 pkt. i zajmują miejsca w połowie II dziesiątki; Złotkowska jest 26.

W wyścigach ze startu wspólnego zarówno Katarzyna Woźniak, jak i Szymański zajęli 14. miejsca.

Panczeniści kontynuują podróż na wschód; kolejny przystanek – już w najbliższy weekend – to stolica Kazachstanu, Astana.

 

piu

 

Tags: , , ,

Recent posts in Sporty zimowe

 
 
 
 
 
 

Wiadomości dnia (Twitter)

  • PRZERWA MODERNIZACYJNA do końca wakacji!
  • Tym, którzy wybierają się na letni wypoczynek życzymy udanej pogody i zregenerowania sił. Pozdrawiamy i zapraszamy po okresie wakacyjnym!
  • Jesteśmy przekonani, że będą Państwo zadowoleni z nowego kształtu rozbudowanej strony
  • LE, elim.: Śląsk Wrocław - Rudar Pljevlja 4:0
  • Żużel, DPŚ: Australia awansowała z barażu do finału w Pradze (Australia, Czechy, Dania, Polska)
 
 

Okiem Dyzia

 
 

Ekstraklasa piłkarska

 
 

Rotacja wsteczna

 
 

Ważne daty

Brak wydarzeń
 
 
 
Top