PlusLiga: Nieszczęśliwa siódemka – Tomasz Kowalczyk

 

Już samo oczekiwanie na mecz Jastrzębskiego Węgla z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle utwierdziło mnie w przekonaniu, że żyjemy w zupełnie nowej siatkarskiej erze, a dawna zakończyła się wraz z siódmą porażką Skry w sezonie. Siódemka nie jest już tak szczęśliwa dla siedmiokrotnych mistrzów Polski. Tym bardziej, że oprócz porażki z Delectą 1:3, bolesna jest też starta Michała Winiarskiego, który skręcił staw skokowy i nie zagra w najbliższym meczu Ligi Mistrzów.

 

Choć niektórzy twierdzą, że ten się śmieje, kto się śmieje ostatni, już teraz widać, że o powtórkę finału z zeszłego sezonu będzie bardzo trudno. Déjà vu z finału kibice mogą mieć natomiast już w ćwierćfinale – na tę chwilę tabela układa się w taki sposób, że Skra Bełchatów trafia w tej fazie na Asseco Resovię. Tymczasem hitowy mecz na szczycie „po nowemu” trochę rozczarował, był zdecydowanie za bardzo jednostronny. ZAKSA nie dała żadnych szans JSW wygrywając na wyjeździe 3:0, była drużyną dojrzalszą, pewną siebie i ekipą, która miała fantastycznie dysponowanego Jurija Gladyra. Charyzmatyczny Ukrainiec wprawdzie zdobył blokiem tylko 3 punkty, ale 2 z nich (które ustrzelił w pierwszym secie) ustawiły spotkanie i dodały ZAKSIE wiatru w żagle.

 

Niemądrze byłoby przekreślać szanse Skry na mistrzostwo już teraz, nierozsądnie byłoby odtrąbić już wielki sukces ZAKSY, ale zaryzykuję stwierdzenie, że powtórki finału z zeszłego roku mieć nie będziemy.

 

Tomasz Kowalczyk

Dziennikarz Radiowej Jedynki

Poprzednia kolejka

 

Tags: , , , , , ,

Recent posts in Siatkówka

 
 
 
 
 
 

Wiadomości dnia (Twitter)

  • PRZERWA MODERNIZACYJNA do końca wakacji!
  • Tym, którzy wybierają się na letni wypoczynek życzymy udanej pogody i zregenerowania sił. Pozdrawiamy i zapraszamy po okresie wakacyjnym!
  • Jesteśmy przekonani, że będą Państwo zadowoleni z nowego kształtu rozbudowanej strony
  • LE, elim.: Śląsk Wrocław - Rudar Pljevlja 4:0
  • Żużel, DPŚ: Australia awansowała z barażu do finału w Pradze (Australia, Czechy, Dania, Polska)
 
 

Okiem Dyzia

 
 

Ekstraklasa piłkarska

 
 

Rotacja wsteczna

 
 

Ważne daty

Brak wydarzeń
 
 
 
Top