PlusLigę podsumowuje Tomasz Kowalczyk: Ta ostatnia niedziela!

 

Ta ostatnia niedziela rundy zasadniczej, która przed nami, może zadecydować o losach rozstawienia poszczególnych drużyn w play off. Ale zamiast niedzieli z multiligą, na wzór tej piłkarskiej, możemy mieć weekend cudów.

Władze ligi nie zdecydowały się zorganizować wszystkich spotkań ostatniej serii PlusLigi w tym samym czasie. Gdyby mecze rozpoczynały się o jednej porze, nie byłoby możliwości kunktatorstwa i zastanawiania się, czy może porażka nie byłaby korzystniejsza dla danej drużyny kiedy będzie już znany wynik innego spotkania. Mecze będą jednak rozgrywane przez cztery dni od piątku do poniedziałku i w takiej sytuacji drużyny są wręcz sprowokowane do kombinowania. W nieprawdopodobny sposób nie wykorzystano też telewizyjnego potencjału, aby zapewnić widzom niespotykaną do tej pory rozrywkę. Od przeszło pięciu lat Canal Plus pokazując mecze ostatniej serii spotkań piłkarskiej ekstraklasy w specjalnym programie wzorowanym na francuskiej multilidze robi show skacząc ze stadionu na stadion i trzymając widza przed telewizorem przez prawie 5 godzin. Telewizja Polsat nie chciała jednak skorzystać z nadarzającej się okazji, a żal jest jeszcze większy, bo nieprędko zdarzy się kolejny taki sezon, kiedy do ostatniej kolejki fazy zasadniczej nic nie będzie jasne.

Jeśli chodzi o aspekt sportowy i fair play, może się okazać, że Delecta Bydgoszcz chcąc grać w play off z teoretycznie słabszym od Trefla Gdańsk Indykpolem Olsztyn zdecyduje się nie zagrać z wykorzystaniem pełni swoich możliwości właśnie z olsztyńską ekipą. Oprócz uchylenia furtki dla drużyny Radosława Panasa, możliwe są także próby uniknięcia zajęcia… pierwszego miejsca. Wszystko dlatego, że zwycięzca rundy zasadniczej już w półfinale trafi prawdopodobnie na któregoś z finalistów z poprzedniego roku – Asseco Resovię bądź Skrę Bełchatów. Wypada jednak liczyć, że spiskowa teoria dziejów to tylko wymysły i zamiast niedzieli cudów będzie cudowna niedziela z siatkówką. I też cudowny piątek, sobota i poniedziałek.

 

Tomasz Kowalczyk

Dziennikarz Radiowej Jedynki

 

Poprzedni felieton tego autora

 

 

Tags: , , , , , ,

Recent posts in Siatkówka

 
 
 
 
 
 

Wiadomości dnia (Twitter)

  • PRZERWA MODERNIZACYJNA do końca wakacji!
  • Tym, którzy wybierają się na letni wypoczynek życzymy udanej pogody i zregenerowania sił. Pozdrawiamy i zapraszamy po okresie wakacyjnym!
  • Jesteśmy przekonani, że będą Państwo zadowoleni z nowego kształtu rozbudowanej strony
  • LE, elim.: Śląsk Wrocław - Rudar Pljevlja 4:0
  • Żużel, DPŚ: Australia awansowała z barażu do finału w Pradze (Australia, Czechy, Dania, Polska)
 
 

Okiem Dyzia

 
 

Ekstraklasa piłkarska

 
 

Rotacja wsteczna

 
 

Ważne daty

Brak wydarzeń
 
 
 
Top