Podsumowanie PlusLigi: Słodka chwila przyjemności! – pisze Tomasz Kowalczyk

 

Koniec pieśni! Słodka chwila przyjemności siatkarzy Delecty skończyła się w poniedziałkowy wieczór na Podpromiu. Zwycięzcy fazy zasadniczej przegrali w play-off z Asseco Resovią 1:3. Dopiero drugi raz, ale też drugi z rzędu, ekipa, która zgromadziła najwięcej punktów po 18 ligowych spotkaniach w PlusLidze nie zostanie mistrzem Polski. Powiem szczerze, że zanosiło się na to od momentu, kiedy drużyny zaczęły kombinować co tu zrobić, żeby tej fazy nie wygrać. Nikomu nie było spieszno do konfrontacji bądź to ze Skrą, bądź z Resovią już w półfinale.

Nie były to jednak łatwe mecze. Zwycięstwo trzeba było wyszarpać, wydrapać, zmierzyć się w walce o każdą piłkę, a na końcu przetrwać egipskie ciemności po awarii prądu i dobić przeciwnika. Zadanie wykonali zawodnicy Andrzeja Kowala. Piotr Makowski czuje z pewnością niedosyt, ale jemu życie może osłodzić nowa posada – selekcjonera kobiecej reprezentacji, którą już szykują dla niego działacze PZPS.

Słodko i apetycznie będzie też z pewnością w meczach finałowych PlusLigi. Szykuje się prawdziwa uczta. Spotkanie Resovii z (prawdopodobnie) ZAKSĄ będzie meczem dwóch najsilniejszych w tym momencie drużyn w kraju. Będzie to konfrontacja, w której trudno jednoznacznie wskazać faworyta. Ot, mistrz kontra pretendent. Z trzech rozegranych w tym sezonie spotkań między tymi drużynami lepiej poradziła sobie ZAKSA wygrywając dwa. Pamiętajmy jednak, że zemsta też bywa słodka.

 

Tomasz Kowalczyk

Dziennikarz Orange Sport i Radiowej Jedynki

 

 

Tags: , , , , , , ,

Recent posts in Koszykówka

 
 
 
 
 
 

Wiadomości dnia (Twitter)

  • PRZERWA MODERNIZACYJNA do końca wakacji!
  • Tym, którzy wybierają się na letni wypoczynek życzymy udanej pogody i zregenerowania sił. Pozdrawiamy i zapraszamy po okresie wakacyjnym!
  • Jesteśmy przekonani, że będą Państwo zadowoleni z nowego kształtu rozbudowanej strony
  • LE, elim.: Śląsk Wrocław - Rudar Pljevlja 4:0
  • Żużel, DPŚ: Australia awansowała z barażu do finału w Pradze (Australia, Czechy, Dania, Polska)
 
 

Okiem Dyzia

 
 

Ekstraklasa piłkarska

 
 

Rotacja wsteczna

 
 

Ważne daty

Brak wydarzeń
 
 
 
Top