Boks: Wach jak cliff diver – dla Sportowych Wywiadów Janusz Pindera

 

Cliff diving to ekstremalna forma skoków do wody. Jak sama nazwa wskazuje, skacze się z klifów, urwistych skał, a najwyższa wysokość, z jakiej skacze się na basenie – 10 m, to niespełna 1/3 wysokości, na jakiej umieszczona jest platforma w cliff divingu. I właśnie na taki skok zdecydował się Mariusz Wach, rzucając wyzwanie Władimirowi Kliczce – uważa komentator boksu Janusz Pindera. Jego zdaniem sam fakt, że Polak dotrwał do końca 12. rundy to duży sukces 33-letniego pięściarza pochodzącego z Krakowa.

fot. East News

Nie było żadnych racjonalnych przesłanek, by widzieć w Wachu zwycięzcę tego pojedynku, a jego przebieg tylko potwierdził tę opinię – mówi Sportowym Wywiadom Janusz Pindera. – Nie spodziewałem się jednak, że Polak będzie w stanie tak długo wytrzymać. To była dla niego znakomita lekcja, która pokazała jak dużo jeszcze mu brakuje do klasy Kliczki, przede wszystkim jeśli chodzi o szybkość i siłę ciosów.

Janusz Pindera, fot. Sportowe WywiadySpodziewałem się bardziej zdecydowanych ataków Polaka na początku walki. Tak się nie stało, co pozwoliło Ukraińcowi na szybkie przejęcie inicjatywy i dyktowanie własnych warunków – komentuje Pindera. – Zazwyczaj Kliczko „uruchamia” swą prawą rękę w późniejszej fazie; tu już w I rundzie widzieliśmy kombinacje lewych i prawych prostych. Ale skoro tak, to tym większe uznanie dla Wacha, że był w stanie to wytrzymać. Prawy Polaka w końcówce V rundy, po którym Kliczko wpadł na liny pokazał, że Wach wie, w którą stronę ma iść. Myślę zresztą, że w dużej mierze komplementy, które po walce wygłosił Kliczko pod adresem swego adwersarza były szczere – powiedział Janusz Pindera.

Można powiedzieć, że po swoim „skoku” Wach przede wszystkim o własnych siłach wyszedł z wody, jego ewolucja  w powietrzu była nieco spóźniona, a przy wejściu do wody był zbyt duży rozprysk. Następnym razem powinno być znacznie lepiej.

Co do Kliczki – trzynastka okazała się szczęśliwa, bo już 13. raz boksował o zachowanie tytułu mistrza świata wagi ciężkiej.

Sportowe Wywiady

piu

 

Tags: ,

Recent posts in Boks

 
 
 
 
 
 

Wiadomości dnia (Twitter)

  • PRZERWA MODERNIZACYJNA do końca wakacji!
  • Tym, którzy wybierają się na letni wypoczynek życzymy udanej pogody i zregenerowania sił. Pozdrawiamy i zapraszamy po okresie wakacyjnym!
  • Jesteśmy przekonani, że będą Państwo zadowoleni z nowego kształtu rozbudowanej strony
  • LE, elim.: Śląsk Wrocław - Rudar Pljevlja 4:0
  • Żużel, DPŚ: Australia awansowała z barażu do finału w Pradze (Australia, Czechy, Dania, Polska)
 
 

Okiem Dyzia

 
 

Ekstraklasa piłkarska

 
 

Rotacja wsteczna

 
 

Ważne daty

Brak wydarzeń
 
 
 
Top