Z Errani o półfinał w Stambule

fot. East News

Mecz Radwańskiej z Errani będzie na pewno innym pojedynkiem, niż walka z Szarapową sprzed dwóch dni. Włoska tenisistka gra o wiele wolniej od Rosjanki i Agnieszka nie będzie mogła grać siłą przeciwniczki. Oprócz tego trzeba pamiętać, że finalistka tegorocznego wielkoszlemowego turnieju na kortach Rolanda Garrosa nie popełnia tylu błędów i doskonale biega. Radwańska będzie więc musiała przejąć inicjatywę w dzisiejszym meczu, trzymać się blisko końcowej linii i próbować atakować do siatki. Mile widziane są skróty ponieważ Włoszka zwykle stoi bardzo daleko za końcową linią. Myślę też, że Radwańska ma duże szanse w gemach serwisowych swojej rywalki ze względu na jej bardzo slaby drugi serwis i bardzo dobry return Polki.

Prawdopodobnie pojedynek będzie polegał na wymuszaniu błędów, aniżeli kończeniu piłek. Takiej taktyki przynajmniej spodziewam się ze strony Errani. Agnieszka Radwańska nie lubi grać z tenisistkami, które uderzają topspinem, w szczególności na jej backhand. Z takich piłek nasza tenisistka często odgrywa zbyt krótko i w konsekwencji traci inicjatywę w wymianie. Nasuwa się więc pytanie, czy Errani wykorzysta takie krótkie piłki i będzie potrafiła skutecznie wykończyć wymianę. Oby nie…

 

Katarzyna Strączy

 

Bilans gier Radwańskiej z Errani – 5:1 dla Polki. Nasza tenisistka przegrała z Włoszką na ziemnych kortach w Budapeszcie w 2006 roku.

 

Plan dzisiejszych gier w Stambule (od 16-tej):

 

Maria Szarapowa – Samantha Stosur

Agnieszka Radwańska – Sara Errani

Wiktoria Azarenka – Li Na

 

Tags: ,

Recent posts in Tenis

 
 
 
 
 
 

Wiadomości dnia (Twitter)

  • PRZERWA MODERNIZACYJNA do końca wakacji!
  • Tym, którzy wybierają się na letni wypoczynek życzymy udanej pogody i zregenerowania sił. Pozdrawiamy i zapraszamy po okresie wakacyjnym!
  • Jesteśmy przekonani, że będą Państwo zadowoleni z nowego kształtu rozbudowanej strony
  • LE, elim.: Śląsk Wrocław - Rudar Pljevlja 4:0
  • Żużel, DPŚ: Australia awansowała z barażu do finału w Pradze (Australia, Czechy, Dania, Polska)
 
 

Okiem Dyzia

 
 

Ekstraklasa piłkarska

 
 

Rotacja wsteczna

 
 

Ważne daty

Brak wydarzeń
 
 
 
Top